Program

Sted:     Oslo Kongressenter, Youngs gate 21, 0181 Oslo

Fredag 16. november:

09.00 – 16.00 Fagdag «Døve kan!»

For mer informasjon:  Fagdag

Kulturkveld 18.00 – 22.00:

17.30   Salen åpnes
Sceneleder:    Isaac Jacobsen og Paal Richard Peterson og Hanne Enerhaugen
18.00   Offisiell åpning – 51. Døves kulturdager
18.05   Tegnspråkkunstner Giuseppe Giuranna (Visual Vernacular)
18.10   Oslo Døveteater Oslo Døveforening
Skuespillere:
Irmgard Ida Wiatzka
Maj-Lisbeth Marman
Evy Solberg
Masako Yamada
Linda Else Olsen
Veesin F. Bjørke
Unni Arnesen

Instruktør:
Ronny P. Jacobsen

18.25   Halvan og Helan på restaurant Teater Eureka, Trondheim Døveforening
Skuespillere:
Majed Alshmaly
Lasse Langeland

Instruktør: 
Majed Alshmaly
Lasse Langeland

19.00   Tegnspråkkunstner Giuseppe Giuranna (Visual Vernacular)
19.05   Talere:
Norges Døveforbunds nestleder Camilla Høiberg
Leder for Oslo Døveforening, Matthijs Terpstra
Oslo kommunes varaordfører Kamzy Gunaratnam

19.20   Tegnspråkkunstner Giuseppe Giuranna (Visual Vernacular)
19.25   Videofilm om tolketjenesten – Ipek D. Mehlum
19.30   Kake og kaffe
20.00   Quiz for alle – Paal Richard Peterson og Tone-Britt Handberg
22.00   Avslutning

Lørdag 17. november kl. 09.30 – 16.00:

Sceneleder:    Isaac Jacobsen og Paal Richard Peterson og Hanne Enerhaugen
09.30    Gratulerer med dagen –  Oslo Døveforening’s 140 år
Lansering av Døveleksikon

09.45      Barneforestilling – Oslo Døveforening
Snart julaften
Skuespillere:
Selma Hlland
Aksel A. Helland
Justin Tamborindeguy
Heja Lykke Hellberg Kilicdogan
Mia Røine

Violin Felix
Skuespillere:
Basit Ali Ahmed
Muhammad Ismail Khalid
Muhammad Ibrahim Khalid
Matheo Røine
Max Høiberg
Sander Aspelund
Sebastian Aspelund

Instruktør: Aino Hakala
Medhjelper: Megan Matovich-Noddeland

10.00    Trylleshow – Mikk Engman
10.15    Klovnehow – Mr. Toons (Palle Bay Henriksen og Mogens Petersen)
11.00    Pause

11.15    Tor og Sven – Teater Manu         To turister på tur! «Tor + Sven» er en forestilling om to turister som tilfeldigvis møtes og utvikler et vennskap. Tor er nordmann, mens Sven er svensk. Med humor, karikaturer og en snert av selvironi, vil disse to karene lage mye moro sammen.
Skuespillere:
Ronny P. Jacobsen
Casper Lund

Instruktør: Mira Zuckermann

11.40    Soul Children Sign – Døvekirken i Oslo    Vi synger med hendene og er en blanding av døve, hørselshemmede og CODAer.

Opptredende:
Aldine Mathea Nethus
Ida Marie Sundfær
Kaia Sofie Holtsmark Borrebæk
Kamilla Olivia Mesica
Maria Oriola
Mathea Lesedi Fossum
Mia Fosshaug Laubacher
Siv Ailin Johansen Foss
Tora Linnea Lofthaug

Ledere:
Amalie Lofthaug
Stine Trangsrud
Ragna Huse
Kine Vik
Marianne Kolvik

11.55    Tegnspråkkunstner Giuseppe Giuranna (Visual Vernacular)
12.05    Lunsj med overraskelse

13.20    Conrad Svendsen –  Panorama, Conrad Svendsen Senter
Forestillingen handler om presten Conrad Svendsen og hvordan og hvorfor han og andre fikk startet Hjemmet for Døve i 1898.

Skuespillere:
Lizzie Axelsen
Roald Christoffersen
Nina Kovarec Torpengen
Arne Haugland
Khalid Ahmad
Arild Solem
Lill-Karin Mjerum
Henriette Nilsen Brodwall

Instruktør: Åge Boman Homleid

13.50    Døve sa! – Oslo Døveforening
Skuespillere:
Hanne Enerhaugen
Maren Sørhaug
Trine Våge

Instruktør:
Ragna Huse
Hanne Enerhaugen
Maren Sørhaug
Trine Våge

14.15    Danseforestilling – Oslo Døveforening
Dansere:
Masako Yamada
Veesin F. Bjørke
Tarja R. Wroldsen

Line Stenseth

Instruktør: Ayana Ishihara

14.30    Pause

14.45   «Framtiden?» – Teater Manu

Skuespillere:
Jørgen Cesar Kalvik
Mariam Marimi
Nikolai Karlsen
Khatera Rahim
Isaac E. S. Jacobsen

Instruktør: Ronny P. Jacobsen

15.05    Filmvisning #typiskdøv – Norges Døveforbunds Ungdom
Redigering: Kjell-Inge Eidsaunet

15.20    Oslo Døveteater – Oslo Døveforening
Skuespillere:
I
rmgard Ida Wiatzka
Maj-Lisbeth Marman
Evy Solberg
Masako Yamada
Linda Else Olsen
Veesin F. Bjørke
Unni Arnesen

Instruktør:  Ronny P. Jacobsen

15.50 Avslutning

Program for barn kl. 13.00 – 16.00:

Etter lunsj har barna eget program for workshop og forestilling.

Workshop og lek for barn på C-sal kl. 13.00 – 16.00 (Barnehjørnet)

Workshop 13.00 – 14.30 og 14.45-15.30:

Tryllekunstner – Mikk Engman
Soul Children Sign– Døvekirken i Oslo
Tegnspråkkunstner – Giuseppe Giuranna (Visual Vernacular)
Teaterworkshop – Manu Stjerneskudd

Tegning
Ansiktsmaling (Mariola Domurat)

Fra kl. 15.30 – felles lek.

Barnepassere:
Caisanne Lund
Kristian Viken
Maria Novikova
Andrea Nordhaug

Det er stand og utstilling bak salen hele dagen.

Festmiddag kl. 19.00:

Kort show – Hanne Enerhaugen

Forrett:     Suppe chasseur (consommé med fasan og champignon)

Beryl Ramvik sier noe om ODF’s historie og slekt
Kort show – Hanne Enerhaugen

Hovedrett: Reinsdyrstek med bønner, brokkoli, og løk- og potetterrin

Taler(e)
Kort show – Hanne Enerhaugen

Dessert:   Solbærmousse med mørk sjokoladekjerne

Kort show – Hanne Enerhaugen
Chavi-show – Javier Guisado

Søndag 18. november:
11.00      Gudstjeneste i Slottskapellet inni Slottet.
Etter gudstjenesten blir det kirkekaffe i Døvekirken.

12.00    Byvandring med døvehistorie med guide.

Med forbehold om endringer i programmet.